Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach – czym jest i dla kogo?

autor Redakcja
0 komentarzy 135 views

Co skrywa się pod pojęciem Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach? Komu dedykowane są tego typu rozwiązania? Nasz tekst dostarczy Ci przydatnych informacji, więc zachęcamy do krótkiej lektury!

Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach – o czym dokładnie mowa?

Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach (TSR) to metoda krótkoterminowej terapii, która została opracowana w latach osiemdziesiątych XX wieku. Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach w swoim podejściu różni się od innych terapii, ponieważ nie bada historii problemu ani nie podejmuje próby postawienia diagnozy.

Tym samym terapeuta nie przyjmuje pozycji eksperta, nie stara się edukować osoby, którą trafiła do niego, ani też nie proponuje zmian norm zachowania. Za to skupia się na nieproblematycznych zachowaniach, kompetencjach danej osoby, czy na silnych stronach jej osobowości. Dzięki temu osoba, która korzysta z Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach sama zaczyna wskazywać sposoby rozwiązania poszczególnych problemów, czy sytuacji.

Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach – dla kogo?

Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach znalazła bardzo szerokie zastosowanie w wielu różnych dziedzinach. Na pewno sprawdzi się w terapii rodzinnej, pracy grupowej, czy nawet w psychoedukacji. W szczególności zalecana jest tym, którzy zmagają się z depresją, myślami samobójczymi, czy nawet z zaburzeniami odżywiania.

Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach polecana jest także osobom, które mają problemy ze snem i bezsennością, problemy seksualne, czy nawet z niskim poczuciem własnej wartości. Dzięki tej metodzie terapii można lepiej poradzić sobie z problemami rodzinnymi, wychowawczymi, czy nawet z kryzysem małżeńskim.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To powinno ci się spodobać

Dodaj komentarz