Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czym jest Alibaba i jak robić tam zakupy?

autor Redakcja
0 komentarzy 47 views

Choć Alibaba cieszy się sporym powodzeniem, to widać, że nadal budzi też wiele pytań i wątpliwości. Czym dokładnie jest Alibaba? Jak należy robić tam zakupy? Tego dowiesz się z poniższego tekstu, więc koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

Alibaba – o czym dokładnie mowa?

Alibaba to nic innego, jak platforma zakupowa działająca na zasadach B2B (business-to-business). Jest to określenie relacji występujących pomiędzy przedsiębiorcami, a więc Alibaba najprościej mówiąc skupia się na obsłudze firm z całego świata. Na korzyść tej platformy zakupowej przemawia fakt, że do wyboru jest naprawdę wiele różnych produktów, które podzielono na czterdzieści kategorii.

Dzięki temu każdy szybko znajdzie coś dla siebie i nie miał trudności z zamówieniem nawet większej ilości produktów. Za powstanie serwisu stoi Alibaba Group, przedsiębiorstwo, które w 1999 roku założył Jack Ma, jeden z najbogatszych ludzi na Ziemi.

Alibaba – jak kupować?

Jak już zdążyliśmy wspomnieć, platforma dedykowana jest dla przedsiębiorców, więc jeśli mamy swoją firmę, to możemy zabrać się do kupowania. Tylko jak kupować na alibaba? Jakie kroki należy podjąć, by przejść do zakupów? Przede wszystkim trzeba się zalogować i można to zrobić przy użyciu Facebooka, Google, Twittera lub Likedln. Można także założyć konto na swój adres mailowy i po przejściu formalności będzie można zabrać się do kupowania.

Na pewno przyda się znajomość języka angielskiego lub niemieckiego, ponieważ strona nie posiada polskiej wersji językowej. Samo przeglądanie produktów, jak i zakup przebiega już intuicyjnie, więc nawet osoby, które wcześniej nie korzystały z Alibaby sobie poradzą.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To powinno ci się spodobać

Dodaj komentarz